קריסטל זבידה – קליגרפיה ואמנות רב תחומית (Inspiration Artist)chrystalportrait

עבורי, קליגרפיה היא דרך חיים. דרך המעודדת התבוננות עצמית, התמקדות בכאן ועכשיו, התפתחות אישית ורוחנית.
יתרה מכך, קליגרפיה סינית-יפנית מחזקת בי מדי יום את אהבת האדם והעשייה שלי למען אחרים.

בשנת 2006, כאומנית השואפת כל הזמן להרחיב את כישרונותיה ויכולותיה, נחשפתי אל התחום והחלטתי ללמוד אותו לעומקו בבית הספר לקליגרפיה סינית-יפנית, קמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב, בהנהלתה ובהנחייתה של תרצה פייטן-סלע.
מלימודים אלה קיבלתי הרבה יותר מהרחבת אופקים מקצועיים. קיבלתי כלי לחיים עתירי השראה, הנאה והומור.

קליגרפיה סינית-יפנית מאפשרת לי להעשיר את הפן האמנותי ולהרחיב את הביטוי האישי. מהר מאד הבנתי שאוכל לגרום גם לאחרים להתאהב ולהתנסות באמנות המרתקת הזו שמכניסה כל כך הרבה שמחה לחיים, יופי, אסתטיקה, שלווה וחדוות יצירה.

יש שרואים ביצירות קליגרפיה סינית-יפנית הזדמנות להעניק מתנות מקוריות לסובבים אותם ויש שרואים בכך תחביב נפלא לשעות הפנאי. אלה מגיעים לסדנאות ומתנסים בעצמם באמנות ייחודית המתבססת, מצד אחד, על טכניקה ומסורת, ומצד שני, מכבדת את החופש האישי להתנתק מהכללים המובנים, לחדש ולהמציא.
מה שבעיקר מרגש בקליגרפיה סינית-יפנית (המכונה "כתב הנפש") היא התרומה שלה לחיינו – בינינו לבין עצמנו: פיתוח הקואורדינציה והסבלנות, הרחבת גבולות החשיבה, הגברת מודעות עצמית ופיתוח הדמיון.
בינינו לבין הזולת: פיתוח מיומנות ההקשבה, הגברת הרגישות, ההבנה והחמלה.

קליגרפיה סינית-יפנית מצטרפת לתחומים אמנותיים אחרים בהם אני עוסקת כל השנים, ביניהם: ציור וכתיבת שירה (שני ספרים פרי עטי יצאו לאור במרוצת השנים: "צחוק אלפי שנים", "בעורקי"). אמנות היא הלהט הגדול בחיי. איני מפסיקה לעולם ליצור, ללמוד ולהעשיר את עצמי, עורכת סדנאות קליגרפיה וסדנאות יצירה, מרצה בנושאים שונים, משתתפת ומארגנת אירועים ספרותיים.
בכל תחומי האמנות בהם עסקתי, תמיד היה ביטוי עדין לעולם הרוח, מודעות והבנה שבחיים שלנו יש משהו גדול יותר ממה שאנחנו רואים ביום-יום, משהו פנימי, עוצמתי וקסום.

עדויות

ציורים של קריסטל מיוחדים ומעניינים ממש כמו קריסטל בעצמה, מאוד נהינתי מניסיון לצייר אצלה קליגרפיה!
יעל מגן נטורופטית ורפלקסולוגית

ביום ראשון השתתפתי במפגש התנסות בקליגרפיה אצל קריסטל – אמנית קליגרפיה סינית יפנית. אחרי סבב של הכרות והצגה עצמית התיישבנו "לעבוד". קודם קריסטל הסבירה על החומרים של הקליגרפיה כלומר על סוגי מכחולים, הרכב של דיו, נייר וכו', אחר כך התחלנו לכתוב ולצייר. כמי שעדיין לא התנסיתי בסוגיה, עברתי חוויה נדירה, חיבור לחומרים, לצורות הלא מוכרות, למשמעות ולפילוסופיה של הרוח המזרחי – שבאה לביטוי בקליגרפיה. זאת הייתה רק טעימה – קריסטל מעבירה סדנאות שלמות בנושא. היא ברוכה בהרבה כשרון בכל מיני תחומים: יוצרת, כותבת, מתרגמת ספרים וכמובן מציירת. מאחלת לכולם להתחיל את השבוע באי של שפיות ורוגע כמו הבוקר הזה.
אגנס פוראי, עיצוב גרפי

חוויה יוצאת דופן והיכרות עם אמנות מעודנת ויפהפיה. לעבוד עם קריסטל זו גם חוויה יוצאת דופן של דיוק, עדינות ובעיקר קבלה וחוסר שיפוט.
מומלץ ביותר ביותר… ניבה לב, מתקשרת ומורה רוחנית

הייתי במפגש פי 8 מרתק, אצל קריסטל.
קריסטל סיפרה לי בסבלנות על מהות הקליגרפיה,
על משמעות הסימניות, ועל היופי שבפשטות, ליהנות מהדרך….
ציורים יפים, נותני השראה, ומשאירים מקום לדמיון… ממליצה בחום.

מיטל ווידלר
המרכז לרפואה סינית קהילתית

רכשתי מקריסטל ציור קליגרפיה נהדר שתולה אצלי בקליניקה.
אני מאד אוהב קליגרפיה, והקליגרפיה של קריסטל שונה ויחודית. מלאת השראה, הומור וחן של ילדים.
אני נהנה ממנה יומיום, היא מצחיקה אותי כל פעם מחדש.
רכשתי מקריסטל גם שני ספרי שירה שלה, ומה אפשר לומר על השירה שלה.. היא נכנסת ללב ומדברת עם הנימים העדינים שבפנים.
תודה!
אני ממליץ באהבה גדולה
ומכל הלב,
עדי גרליץ – רפואה סינית וצ'י קונג

הזמנתי אצל קריסטל תמונה לחבר ליום הולדתו.
קריסטל מקשיבה ומתאימה בדיוק לאופי והאישיות. התמונה עדינה, מעניינת וייחודית.
תודה!! דליה כמון – מאמנת אישית לכשורי חיים

קריסטל, יוצרת מיוחדת! חשפה אותי לעולם חדש של קליגפיה. הידע שלה והאהבה שלך ניכרים מאוד בעבודותיה. רכשתי ציור מקסים בעיניי והיו לה עוד רבים שקשה לבחור.
תודה!
שלך בתכשיט,
נטע לוין, מעצבת תכשייטים

קניתי מקריסטל זבידה 2 תמונות קליגרפיה, מעשה ידיה ורוחה הנפלאות!
בתחילה רציתי לקנות מתנה לאחי ליום הולדתו וביקשתי לבוא ולהסתכל על היצירות של קריסטל. זו היתה חוויה מענגת ואהבתי הרבה תמונות. מתוכן בחרתי 2 שהתאימו לתקציב שלי וקריסטל מסגרה את שתיהן, והציעה לי שאבחר אחת מהן לאחר המסגור. בסופו של דבר בחרתי אחת לאחי, ואת השנייה רכשתי לעצמי! וכל זאת מבלי שאף אחת מאיתנו חשבה שאקנה שתיים!
יש משהו בתמונות של קריסטל שנותן השראה גדולה לחיים והמגוון גדול כך שכל אחד ואחת יכולים להתחבר למשהו.
אני ממליצה בחום לכולם לבוא לסטודיו שלה ולהתרשם.
תודה רבה , קריסטל, על היצירות ועל השירות האישי והנדיב כל כך!

ובנוסף: השתתפתי בסדנת קליגרפיה שנתנה טעימה חוויייתית ומענגת ביותר מהאמנות שקריסטל עוסקת בה. עם זה שאני מציירת שנים, ההתנסות בציור וכתיבה קליגרפיים היתה בשבילי משהו אחר, מוסיף ומעורר השראה וגם מרגיע ומהנה מאד. גם לכם אני ממליצה לעקוב ולבוא לסדנה הבאה!
ושוב תודה!

עדי ינוב
ציירת, מנחת סדנאות ציור ומטפלת באמנות.

קריסטל היקרה
רכשתי ממך תמונה קטנה ומיוחדת, כמו שאת אומרת
במבטא המקסים שלך " קליגרפיה סינית" התמונה קטנה אך עם עוצמה גדולה. שמביטים בתמונה שלך מרגישים את האוירה המיוחדת שהיא משרה. רציתי את התמונה לקליניקה שלי, אך בעלי ביקש את התמונה עבור המשרד שלו.כמובן נתתי בשמחה את התמונה לבעלי ואני ארכוש לי נוספת.
כ הרי תמונות מיוחדות קונים מאנשים מיוחדים .
תודה, רינה.