סדנאות קליגרפיה – המקום ליצור, ללמוד, לצחוק ולהתפתחsadnaot1

בחיים תובעניים, מלאי מחשבות, התרוצצויות וטרדות, כל אדם צריך למצוא את המקום שלו (ובתוכו), את חלקת האלוהים הקטנה בה אפשר להירגע, להרפות, להתחדש, פשוט ליהנות.

סדנאות קליגרפיה סינית-יפנית מתאימות לאנשים המחפשים את המרגוע הנפשי הזה, שמעוניינים לטפח תחביב המאפשר להם להשתחרר, ליצור ללא ביקורת, להתמקד בעשייה ובו זמנית ללמוד משהו על עצמם, על אומנות ועל פילוסופיה עתיקה, אשר רעיונותיה רלוונטיים גם לחיינו המערביים העכשוויים.

 

קליגרפיה ("קלי"-יפה, "גרפוס"-כתב, ובתרגום לעברית – "כתיבה תמה ויפה") סינית-יפנית נחשבת במזרח לאמנות נעלה ומרתקת, אשר רווחה בתחילת דרכה בעיקר בקרב אנשי דת, אצולה ורוח. כיום רבים בסין וביפן מתעניינים ועוסקים בקליגרפיה כדרך חיים, כאשר ייחודה, יופייה ויתרונותיה כבר מורגשים היטב בשנים האחרונות גם במערב.

יותר ויותר אנשים מגלים עניין בפילוסופיות של המזרח, רואים את הכיתוב הסיני או היפני הציורי מביט אליהם כמעט מכל עבר – על בגדים, על שלטים, על מוצרים דקורטיביים, מוצרי מזון ועוד – ומעורר את סקרנותם.

סדנאות מרחיבות אופקים – של עצמנו ושל החיים

מה כל כך מרתק בקליגרפיה סינית-יפנית ואיך זה משפיע על התפתחות אישית ורוחנית?
ובכן, סדנאות קליגרפיה סינית-יפנית, בהנחייתי, יפתחו בפניכם מקור להשראה ולהתפתחות אישית. סדנאות אלה מציעות בילוי מהנה וייחודי, המשלב בין יצירה, התבוננות עצמית, דינמיקה קבוצתית ומוטיבים מעולם הרוח – הזדמנות נפלאה לניצול שעות הפנאי.

הסדנאות מתקיימות במסגרות של קבוצות קטנות, באמצעותן תוכלו לקחת פסק זמן מהמחשבות, לתת לגוף ולנפש להשתחרר, ללמוד כללים מסודרים אבל גם לרצות 'לשבור' אותם, לשכלל מיומנויות של קואורדינציה (קשר עין-יד), להתחבר לילד הפנימי, לפתח את הדמיון, ליצור מתוך הומור, להתרכז בדרך ולא בתוצאה.

בין לבין, התנסות בקליגרפיה מאפשרת לנו להבין יותר לעומק פילוסופיה עשירה, המדגישה טוהר, שלווה, כבוד והרמוניה – ערכים שעשויים לתרום רבות להפגת מתחים ולשיפור איכות חיינו.

אם אתם מחפשים תחביבים לשעות הפנאי, תחביבים שיאפשרו לכם לבטא את עצמכם באותנטיות מלאה, יסייעו לכם לפתח הן את החשיבה היצירתית והדמיון והן את התפיסה הלוגית, תוך דגש על איזון גוף ונפש ועל צמיחה אישית- אל תחמיצו התנסות בסדנאות קליגרפיה סינית-יפנית. זה הזמן לחיות את הרגע!